Przewodnik Sprzedającego

Każdy, kto planuje sprzedaż nieruchomości, chciałby przeprowadzić transakcję jak najszybciej i jak najsprawniej.  Czasem może to jednak potrwać nawet parę miesięcy. Co należy wiedzieć, aby móc sprzedać nieruchomość możliwe szybko i na satysfakcjonujących warunkach?
Jest kilka ważnych elementów, które wpływają na przyśpieszenie sprzedaży.

Odśwież mieszkanie

Praktycznie każdy nowy właściciel po zakupie przeprowadzi w mieszkaniu szereg zmian “aby poczuć się jak u siebie”. W związku z tym warto przemyśleć poważniejsze prace remontowe.

Najprostsze jest odświeżenie wnętrza przez odmalowanie ścian, dokładne oczyszczenie parkietu, glazury i naprawienie rzucających się w oczy defektów, np. cieknącego kranu lub pękniętej listwy przypodłogowej.

Neutralnie i elegancko

Z naszego doświadczenia wynika, że najszybciej sprzedają się mieszkania urządzone neutralnie. Z jednej strony  Kupujący często nie potrafi sobie wyobrazić jak zaaranżować pustą przestrzeń mieszkania, które widzi. Z durgiej strony mieszkanie przepełnione meblami i rzeczami osobistymi robi wrażenie przestrzeni ciasnej lub „nie w moim stylu”.
Dlatego też rekomendujemy stworzenie przestrzeni wyglądającej schludnie, świeżo i czysto.

Warto usunąć z zasięgu wzroku jak najwięcej przedmiotów osobistych: zdjęcia rodzinne, dokumenty oraz pamiątki.
Jeśli w korytarzu łączącym pomieszczenia właściciel trzyma przedmioty ograniczające przestrzeń, np. rower, trzeba odpowiednio wcześniej znaleźć dla nich inne miejsce (komórka lokatorska lub przestrzeń wspólna).

Oprócz standardowych prac porządkowych warto pamiętać o dokładnym oczyszczeniu elementów zbierających kurz oraz umyciu szyb okiennych.
Tak przygotowaną przestrzeń należy sfotografować lub zgłosić się do nas, a my zajmiemy się resztą.

Jeśli nie mają Państwo czasu na odświeżenie mieszkania lub domu, który chcą Państwo sprzedać, chętnie się tym zajmiemy.