Przewodnik kupującego

W tm dziale przedstawiamy cenne i sprawdzone informacje na temat zakupu nieruchomości na terenie Hiszpanii. Po zapoznaniu się z poniższymi informacjami będą Państwo wiedzieli jak zakupić i ile to będzie kosztowało.

Szukanie nieruchomości

Bardzo ważne jest aby wybierać nieruchomości z pewnego źródła. Najlepszą selekcję nieruchomości w hiszpanii znajdziecie Państwo na naszych stronach. Wielką wygodą dla kupujących z naszą agencją jest pełna obsługa w języku polskim. Doświadczenie jakie zdibyliśmy w trakcie lat fukcjonowania na rynku hiszpańskim oddajemy w ręce naszych klientów. W każdej chwili specjaliści z wielu dziedzin gotowi są aby wspierać Państwa w trakcie zakupu a transakcję uczynić pewną i bezpieczną.

Numer identyfikacji podatkowej N.I.E.?

Kiedy już podejmiecie Państwo decyzję o zakupie i rezerwacji nieruchomości w hiszpanii koniczne jest złożenie dokumentów w celu wyrobienia sobie numeru N.I.E. Jest to prosta i nieskomplikowana procedura. N.I.E. to osobisty identyfikator nadawany obcokrajowcom (także rezydentom) prowadzącym transakcje finansowe w Hiszpanii. Pod tym numerem będą Państwo zarejestrowani w tutejszym urzędzie skarbowym. Jest on także niezbędny do zakupu nieruchomości, do opłaty podatków, zawarcia umów o dostawę prądu i wody, zawarcia umowy o pracę itp. O numer N.I.E. można ubiegać się w oddziale dla obcokrajowców placówki policyjnej (Policía Nacional).

Aby uzyskać numer N.I.E. urzędnik może nas poprosić o przedłożenie:

  • ważny paszport lub dowód osobisty (nowy) + 2 kserokopie tego dokumentu;
  • wypełniony wniosek EX15(dostępny w internecie);
  • należy również podać cel uzyskania tego dokumentu, np. kupno mieszkania, umowa o pracę, rozpoczęcie własnej działalności itp.

W naszej okolicy numer otrzymuje się od ręki. Jedyne na co możemy chwilę poczekać to wizyta na policji którą należy zamówić przez internet.

Jeśli kupują Państwo nieruchomość z naszą Agencją zawsze będziemy Państwu towarzyszyć tak aby proces był jak najbardziej przyjazny.

Stan prawny nieruchomości

To jedno z ważniejszych zagadnień w czasie zakupu nieruchomości poza granicami kraju. Często nasi klienci nie znają języka hiszpańskiego ani zwyczajów panujących na hiszpańskim rynku nieruchomości.
Zespół specjalistów naszej agencji służy pomocą na każdym etapie zakupu nieruchomości. Każda nieruchomość wystawiona na naszej stronie jest starannie sprawdzana pod wszystkimi kątami. Wszystkie nasze nieruchomości są wolne od wad prawnych lub wady te są rozpoznane i pozostają przedtsawione kupującemu w sposób zrozumiały i jasny.

Proces zakupu krok po kroku

Pniżej w tabelce podsumowujemy cały proces.

Kroki Opis
#1 Wybieramy nieruchomość ze strony www.podsłońcemhiszpanii.eu
#2 Przylatujemy na oglądanie wybranych nieruchomości
#3 Podpisujemy kontrakt rezerwacyjny, wpłacamy opłatę rezerwacyjną
#4 Wyrobienie numeru NIE
#5 Otwieramy konto w Banku
#6 Umawiamy się na podpisanie aktu notarialnego
#7 Zamawiamy w banku czek potwierdzony na kwotę zakupu
#8 U notariusza podpisujemy akt notarialny, zostawiamy
czek i odbieramy klucze